מעוניין לקבל הצעת מחיר לנופש?
    מלא פרטים
    שם פרטי ומשפחה
     
    טלפון
     
    דוא"ל
     
    נושא
     
    אזור בארץ
   
    הודעה
   
 
 
איך לחסוך לחופשה הבאה שלכם
לצאת לחופשה היא דרך מצוינת לחזק את הזוגיות, את הקשר המשפחתי, להתאוורר קצת מהלחצים, החום והלחות ולחזור עם יכולת התמודדות טובה יותר עם היומיום הישראלי.

איך לחסוך לחופשה הבאה שלכם

ים, שקט, נופים, שפה לא מוכרת, מנטאליות רגועה –חלומות באספמיה או חלום בר הגשמה, עם מעט רצון?

לצאת לחופשה היא דרך מצוינת לחזק את הזוגיות, את הקשר המשפחתי, להתאוורר קצת מהלחצים, החום והלחות ולחזור עם יכולת התמודדות טובה יותר עם היומיום הישראלי. הבעיה היא שחופשה, במיוחד אם חושבים על חופשה לחו"ל, היא עסק לא זול – וכבר ככה אתם במינוס, אז מה עושים?

לתכנן, לתכנן, לתכנן

אחד הסודות השמורים ביותר הנוגעים לנושאי חיסכון הוא עניין התיכנון. אם, לדוגמה, תרצו לצאת לחופשה בעוד מספר שנים – אפשר להתחיל לחסוך לקראת החופשה כבר עכשיו. גם אם אתם עדיין לא יודעים לאיפה בדיוק תיסעו או לכמה זמן, תמיד כדאי להתחיל לחסוך לקראת אותה חופשה עתידית, כי אז, כאשר מגיע הזמן שבו אומרים – חופשה עכשיו! לפחות לא צריך לתהות מניין המימון לאותה חופשה מיוחלת יגיע.

כיום המימון יכול להגיע באחת משתי צורות אפשריות: הלוואה או השקעה. בהלוואה, אתם מקבלים כסף ברגע בו אתם צריכים אותו, ומשלמים לגוף שהלווה (בנק, חברת אשראי וכדומה) אחרי שהשתמשתם בכסף. בהשקעה, אתם משלמים היום מתוך ידיעה שבעתיד תוכלו לעשות שימוש בכסף שחסכתם. לכאורה – שני הפתרונות טובים במידה שווה, למעשה – בעוד שבהלוואה תשלמו פעמיים: פעם עבור הטיול ופעם לטובת הרווח של הגוף שהלווה לכם את הכספים, בהשקעה תשלמו אפילו פחות מפעם אחת כיוון שבתקופה בה חסכתם הכסף שלכם עבד בשבילכם. מסקנה: תמיד עדיף להשקיע מראש מאשר להלוות ולשלם אחר כך יותר.

תכנון חשוב גם בבחירת אופן ההשקעה. כיוון שהמטרה היא חיסכון לקראת חופשה, רצוי לבחור באפיק השקעה שבו תוכלו למשוך את הכספים במועד שבו תצטרכו אותם, ולקבל את התשואה המרבית עבור ההשקעה. כיום, נתיב ההשקעה המוצלח ביותר הוא כנראה השקעה באפיק שנקרא קרן השתלמות. קרנות השתלמות אמנם סוגרות את הכספים המושקעים לשש שנים, אולם לאחר שש השנים ניתן למשוך את הכספים בכל זמן שרוצים, ולכל מטרה שרוצים. מה שהפוך את סוג ההשקעה הזו לכל כך אטרקטיבית היא ההקלות במיסים הניתנים למשקיעים באפיק זה. שכירים אפילו יכולים לנהל משא ומתן עם המעביד ולזכות בתוספת מכובדת להשקעה שיושקעו על חשבון המעביד (תמורת הקלות במס גם עבורו). ככל השקעה, רצוי גם כאן לבדוק ולהשוות בין דמי הניהול הנגבים בקרנות ההשתלמות השונות.

לא על החיסכון לבדו

אחד היתרונות המשמעותיים בהשקעה חודשית בקרן השתלמות, היא  ההתמדה. קשה מאד לחסוך כסף בעובר ושב. אם יש כסף זמין בחשבון – כבר ימצא על מה להוציא אותו, כאשר הסכום נסגר לתקופה – קל יותר להימנע מפיתויים ושבירת החיסכון בדרך.

מלבד השקעה מתוכננת היטב, כדאי גם להתחיל לתכנן את ההוצאות וההכנסות. כאשר יודעים מה היא רמת ההכנסה, קל יותר לתכנן על פי רמת ההכנסה מה ההוצאות האפשריות, קל יותר לבדוק את החשבונות ולבדוק שלא חייבו אתכם במה שלא היו צריכים.

ישנם לא מעט ויתורים שניתן לעשות, חלקם פוגעים מעט ברמת החיים ואילו אחרים לא רק שלא יפגעו אלא אף יעלו את רמת החיים. לדוגמה, להכין אוכל בבית. עם קצת תכנון מראש, קל להכין מטעמים בבית שהם גם טעימים כמו ארוחה במסעדה או משלוח, גם בריאים יותר ובוודאי זולים בהרבה.

קחו לדוגמה עוף בגריל. להכין עוף שלם בגריל ביתי לוקח שעה, אינו דורש השקעה מעבר להכנסה והוצאה מהתנור ועולה כ-19 ₪, להזמין מהסופר עוף בגריל מוכן יעלה לכם כ-40 ₪. במשלוח זה כבר יגיע לששים שקלים.

מזמינים מהסופר באינטרנט? השתמשו באתרים המשווים מחירים, השוו בין מותגים שונים, העדיפו מוצרי מעדנייה ובדקו מבצעים. השוואות אלו יחסכו לכם הרבה מאד, במיוחד לאורך זמן. מעבר לאופניים גם היא דרך קלה וזולה לחסוך, ועל הדרך ליהנות מכושר טוב יותר. אם בכל זאת אתם מעדיפים רכב, אל תשכחו להשוואת את מחירי הדלק ולתדלק בעצמכם. 

 

לצאת לחופשה זה דבר חשוב, אפילו בזמנים קשים ואולי בעיקר בזמנים אלו. תכנון מראש, בדיקה והשקעה בקרן השתלמות מתאימה, שליטה בהוצאות ובהכנסות וחיסכון במקומות בהם ניתן לחסוך יהפכו את החופשה לאפשרית ואפילו כזו שאינה מכבידה במיוחד על הכיס.

 

 
טיסות זולות טיסות לאילת מלונות טיסות נופש באילת
נופש בארץ נופש בחו"ל טיולים בארץ נופשונים נופשונים בחו"ל
טיסות לברצלונה טיסות לניו יורק ביטוח לחו"ל המרת מטבע רכבות באירופה
השכרת רכב טיולים מאורגנים טיסות לברלין טיסות לתאילנד