מעוניין לקבל הצעת מחיר לנופש?
    מלא פרטים
    שם פרטי ומשפחה
     
    טלפון
     
    דוא"ל
     
    נושא
     
    אזור בארץ
   
    הודעה
   
 
 
ביטול טיסה
חופשה בחו"ל היא כבר לא אירוע נדיר כמו בעבר, אולם עדיין ההתרגשות לקראתה ולקראת הטיסה אל היעד, רבה.

ביטול טיסה

חופשה בחו"ל היא כבר לא אירוע נדיר כמו בעבר, אולם עדיין ההתרגשות לקראתה ולקראת הטיסה אל היעד, רבה. בנוסף, ברוב המקרים כרוכה חופשה שכזו בהתארגנות מורכבת (חופשה מהעבודה, מציאת פיתרון לילדים אם הם לא מצטרפים וכו'), כך שטיסה שמתאחרת יתר על המידה או במקרים קיצוניים יותר מתבטלת היא מקור לעוגמת נפש עצומה.

 

רובנו נוטים לוותר על הפיצוי בעקבות הביטול ומסתפקים בתלונה פשוטה לחברת הנסיעות או בפיצוי נמוך מזה שמגיע לנו. הסיבה לרוב היא ניסיון להתחמק מבירוקרטיה סבוכה או מאטימות מערכת של חברות טיסה גדולות. חשוב לדעת כי ביטוח טיסה הינה סיבה טובה למדי להגשת תביעה משפטית, במידה ונפגעתם או לא פוציתם כראוי לאחר אפיזודה שכזו מומלץ להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום ואולי לזכות בפיצוי הולם וראוי.

 

על פי חוק שירותי תעופה שיזם ח"כ אחמד טיבי ושנכנס לתוקף בשנת 2012, ביטול טיסה, איחור במועד המראת המטוס (או לחילופין הקדמת מועד הטיסה) וכן סירוב להטיס נוסע שיש ברשותו כרטיס טיסה (בשל התופעה הידועה של רישום יתר לטיסה, או בלעז Over Booking) – כל אלה מחייבים את חברת התעופה לפצות את הנוסעים.

 

מהו הפיצוי על טיסה שהתבטלה?

על פי החוק יש להבחין בין ביטול טיסה שהנוסעים מיודעים לגביה 14 יום לפני מועדה, ביטול בין 7 ל-14 ימים לפני הטיסה וטיסה שהתבטלה במהלך השבוע שקדם לה.

במקרה הראשון הנוסעים מקבלים בחזרה את מלוא כספם אולם אינם זוכים לפיצוי.

 

במקרה השני יש באפשרותה של חברת התעופה להציע טיסה חלופית – אולם כזו ששעת ההמראה שלה היא לא יותר משעתיים לפני שעת ההמראה המקורית, ושעת הנחיתה שלה אינה גורמת לעיכוב של למעלה מ-4 שעות ביחס לשעת הנחיתה המקורית. במקרה שישנה הצעה לטיסה חלופית העונה על תנאים אלה, יכול הנוסע לבחור בין טיסה זו לבין קבלת מלוא כספו חזרה אולם אין פיצוי. אם לא הוצעה טיסה הולמת, לא רק שיושב לנוסע כל כספו אלא שהוא גם זכאי לפיצוי כספי שגובהו תלוי ביעד הטיסה (ככל שזה רחוק יותר, כך הסכום גבוה יותר).

במקרה השלישי, ביטול טיסה פחות משבוע לפני המועד, המגבלות על טיסות חלופיות שיכולות חברות התעופה להציע מחמירות אף יותר.

 

פיצוי בגין טיסת פנים שהתאחרה או בוטלה

החוק המקורי שאפשר לנוסעים לתבוע את חברות התעופה בגין ביטול טיסה או איחור חל רק על טיסות לחו"ל. במאי 2013 קבעה ועדת הכלכלה כי גם בגין טיסות פנים שבוטלו או התאחרו במידה ניכרת יש לפצות את הנוסעים. נכון לחודש מאי 2013 נקבע כי טיסה שהמריאה באיחור של למעלה מארבע שעות תיחשב כמו טיסה שבוטלה, ושבתום שנה ממועד הפעלת התקנות החדשות גם טיסות שהתעכבו בשלוש שעות ומעלה ייחשבו כטיסות מבוטלות והפיצוי בגינן יהיה בהתאם.

 
טיסות זולות טיסות לאילת מלונות טיסות נופש באילת
נופש בארץ נופש בחו"ל טיולים בארץ נופשונים נופשונים בחו"ל
טיסות לברצלונה טיסות לניו יורק ביטוח לחו"ל המרת מטבע רכבות באירופה
השכרת רכב טיולים מאורגנים טיסות לברלין טיסות לתאילנד